Google, Uçuş ve Otel Arama Özelliğini Güncelledi

Google, Uçuş ve Otel Arama Özelliğini Güncelledi

Google’ın yeni özellikleri yaklaşmakta olan gezileriniz için ekonomik fiyatları ve en iyi güzergahı bulmanıza yardımcı olacak.

Google, sürekli seyahat edenlerin en uygun fiyatlı seçenekleri bulmalarına yardımcı olmak için uçuş arama ve otel arama özelliklerinde yeni güncellemeler yaptı.

Uçuş arama da (Google Flights) en ucuz fiyatları yeşil, en pahalı fiyatları kırmızı ile vurgulanmaya başlandı. Daha ayrıntılı fiyat aralıklarını göstermek için takvim görünümünden sizin için en uygun fiyatlı tarihleri belirleyebilirsiniz. Eğer ki seyahatınız uzun bir süreyi kapsıyorsa takvim görünümüyle en ekonomik fiyatlı uçak seferlerini yakalamanızda mümkün oluyor. Bu özellik şimdilik mobil cihazlarda kullanılabiliyor ve yakın zamanda tüm cihazlara sunulacak.

Yakın konumlarda bulunan farklı havaalanlarından uçmak seyahat bütçenize büyük oranda fayda sağladığı bir gerçek. Google’ın yeni güncellemeleriyle birlikte belirlediğiniz konumlarda ya da Google’ın size önerdiği havaalanı konumlarıyla seyahat etmek istediğiniz yere en ekonomik nasıl uçabileceğinizi görebilirsiniz. Böylece fırsatları yakalamanızla birlikte bütçenizin çoğunu ulaşım için harcamamış olacaksınız.

Google Otel Aramasında ise uçuş aramasındaki aynı altyapı karşımıza çıkıyor. Takvim görünümünde belirlediğiniz tarihleri girmeniz ile seçtiğiniz oteller ve benzerleri olarak ona benzeyen otellerin fiyatları size sunuluyor. Ayrıca gecelik olarak ne kadar olduğunu da gösterilmeye başlandı. Fiyatların zaman içinde nasıl değiştiğini de görmeniz mümkün. Bunun için otelin fiyat eğilimlerini kontrol edebilirsiniz.

Ve yeni bir özellik olarak Google Haritalar kullanılarak arattığınız bölgedeki diğer otellerin fiyatlarını da görebilmeniz mümkün olacak.

Google uçuş ve otel aramada yaptığı yeni güncellemeler ile hem müşterileri memnun ederken hem de kendi kazanmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Search Engine Journal